Prohlášení o přístupnosti

Autor: admin <maxarostislav(at)tiscali.cz>, Téma: Prohlášení, Vydáno dne: 28. 07. 2013

 

Při tvorbě a správě těchto stránek byla a je zohledněna přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly zásady přístupnosti metodik Blind Friendly web v návaznosti na platnou legislativu České republiky. Na webových stránkách obce Zavlekov  www.zavlekov.ic.cz jsou informace související s výkonem veřejné správy uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace www.zavlekov.ic.cz tedy vyhovuje  požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti). Splněna jsou všechna pravidla včetně podmíněně povinných.

Na stránkách obce Zavlekov jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové formě.

Dokumenty (soubory) se mohou vyskytovat v těchto formátech:

PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader. 

OpenDocument (ODT, ODS, ODP) - formáty je možné zobrazit v programovém produktu OpenOffice, který je volně šířitelný.

DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče Word Viewer, Excel Viewer, PowerPoint Viewer. 

RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně dostupných textových editorů. 

ZIP, RAR - komprimované dokumenty. Dekomprimaci obsahu je možné provést libovolným programovým nástrojem určeným pro dekomprimaci.

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co by podle vás neodpovídalo požadavkům přístupnosti, případně máte specifické potřeby, sdělte to tvůrci těchto stránek maxarostislav@tiscali.cz nebo na obecní úřad Zavlekov.Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!